Free songs
Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Рецепт: Kамилица за лекување болки

Рецепт: Kамилица за лекување болки

kamilica-caj-1328585176-120009Камилицата ги смирува болките, а најделотворно средство против болки е прашокот од сува камилица.

Измешан со шеќер, правот од сувите цветови на камилицата помага при болки во кој и да е дел од телото.

За да ја подготвите смесата, потребно ви е: 1 чајна лажичка прав од цветови на камилица, 1 лажичка шеќер. Сувите цветови од камилица сомелете ги во прав. Правот од камилица измешајте го со шеќерот и земајте 3-4 пати на ден со малку топла вода.

Стамена Билбилова

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss