Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Пиво и зачини во борба против грип

Пиво и зачини во борба против грип

Загрејте половина литар од било кое пиво, темно или светло, а кога ќе се загрее додадете 2 лажици мед, половина лажица цимет и неколку парчиња сушено каранфилче.

pivoПијалакот консумирајте го пред спиење во мали голтки. Од прво вкусот ќе ви биде чуден, но неговата делотворност е неверојатна.

Го поттикнува потењето, а воедно и ја намалува кашлицата.

Marijana Bozinovska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top