Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Лек за синуси – ќе ви олесни за 24 часа

Лек за синуси – ќе ви олесни за 24 часа

– 1 мала чаша мед
– 1 мала чаша сок од лимон
– 5- ротквици
– 1 мал кромид
– 6 чешниња лук

Подготовка:

sinusi2

Зеленчукот убаво измијте го, отстранете ги лушпите од лукот, како и од кромидот, по што ќе го исечкате на четвртини.

Се заедно блендирајте – ставете во стаклена тегла и во фрижидер.

Употреба:

Возрасни по две лажици дневно (ако е потребно и по повеќе), деца по една. Првите резултати ќе ги почуствувате по 24 часа.

Violeta Boskovska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top