Home / бабини рецепти / Лек за крајници – проверено лечи за 1 ден

Лек за крајници – проверено лечи за 1 ден

Лек од руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и карајници.

cveklafffИзрендајте една главица црвено цвекло и кон него додадете 1 супена лажица оцет. Почекајте да накисне добро, па исцедете го сокот, така што ќе го истискате цвеклото. Измешајте го добро и оставете да отстои 15-20 минути.

Исцедете го низ газа или цедалка.

Остатокот од цвеклото, фрлете го.

Пијте од добиениот сируп по 5-6 лажици на 2-3 часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top