Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Лек за холестерол со “Рузмарин”

Лек за холестерол со “Рузмарин”

ruzmarinЕдна гранка 15-20 см рузмарин се дроби со листот, се става во 1 литар вода со 21 кафена лажичка шеќер.

Се става да се вари.

По 10-тина минути се додава еден лимон исечен на парчиња и треба да изврие половина од течноста.

Се пие секое утро пред јадење по еден филџан.

Лекува од болки во срцето, холестерол

Светлана Бошкиќ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top