Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Лек против цревни паразити

Лек против цревни паразити

tikva1.За деца

Се прави мешавина од 30 гр. излупени семки од тиква ,30 гр. лук и 20 гр. рицинус. Ова се се зема оддеднаш.

2.За  возрасни

Се зема 200 гр.мелено семе од тиква во бело кафе,најдобро наутро во 6-7 саатот и после два саати,за чистење се зема горка сол или чај од лист на мајчина душица. Возрасните мора да бидат на диета без белковини.

 

Бисера Станојкова

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top