Home / бабини рецепти / Колачиња за бременост – стар арапски рецепт

Колачиња за бременост – стар арапски рецепт

bremena-bebe-300x257

Помешајте еднакви количини мелен бадем, урми, банани и мед.

Додајте белки, онолку колку што е потребно да се хомогенизира смесата.

Обликувајте топчиња и печете ги во рерна на 150 до 180 степени 20 минути.

Ова е старо арапско лековито средство.

Се верува дека жените што јадат вакви колачиња побрзо зачнуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top