Home / бабини рецепти / Бабин лек за чистење на лимфните жлезди

Бабин лек за чистење на лимфните жлезди

Како да се исчисти лимфа на целосно здрав и природен чин. Научете како нашите предци лимфата ја чистеле без употреба на лекови на денешната модерна медицина.

Народен лек за чистење на лимфи

limfni zlezdiВнатрешната чистота е многу важна, особено чистотата на лимфата, лимфниот систем. За чистење применете го следниов метод.

Направете смеса од 900 грама сок од грејпфрут, 900 грама сок од портокал, 200 грама сок од лимон, 1 литар на замрзната, па одмрзната вода – ова е количина за еден ден.

Наутро направете клизма и испијте 2 супени лажици од Глауберовата сол растворена во 100 грама вода. После тоа најдобро е да се загреете под туш или во парна бања.

Ќе почне големо губење на влага со дефекација, урина и обилно потење.

На 30 минути пијте по 100 грама од подготвената течност (сок), додека не ги испиете сите 4 литри.

Чистењето на лимфата извршувајте го три дена по ред, не јадете и не пијте ништо, освен горенаведениот сок и растворената вода.

Кога ќе завршите со генералното чистење на телото храбро вклучете се во режимот на физички тренинг: трчајте, правете гимнастика, соберете нова енергија.

Кукурику

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top