Home / бабини рецепти / Како да ја смирите хроничната кашлица?

Како да ја смирите хроничната кашлица?

Голем број на истражувачи го потврдиле дејството на овој лек, откриен неодамна, па во спроведеното истражување се покажал за 80% поделотворен за разлика од сите антибиотици, аналгетици и сирупи против кашлица.

kako-da-ja-smirite-hronicnata-kaslica-01Домашниот лек содржи само мед и кафе. Во 20 грама мед, додајте 3 грама инстант кафе и добро промешајте. Ќе добиете густа смеса која треба да ја земате на секои 8 часа во текот на една седмица.

Можете да ја разредите во половина чаша вода и да ја пиете како сладок напиток 3 пати на ден.

Звучи вкусно и ефикасно, па вреди да пробате!

crnobelo.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top