Free songs
Home / бабини рецепти / Домашен – природен бабин лек против бактерии

Домашен – природен бабин лек против бактерии

Овој природен лек се препорачува за луѓе кои имаат проблеми со бактерии, особено ако станува збор за Esherihia coli.

prirodni-lijek-protiv-bakterije-300x197За подготовка на лек се потребни следниве состојки:

250 гр магдонос корен, 250гр лимон со кората, 20 гр мед и 2dcl маслиново масло. 

магдоносот и лимон, се мијат и се мелат во машина. Се заедно, се меша со мед и маслиново масло и се стававо стаклена тегла.

Употреба: Земете по една голема лажица пред појадок и една по вечерата. Кога ќе го искористите лекот од теглата треба да направите анализи. Ако постојат бактерии се уште, повторете ја истата постапка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top