Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Докажано – чај кои го намалува стресот и ве опушта

Докажано – чај кои го намалува стресот и ве опушта

Ѓумбирот е полн со антиоксиданси кои помагаат за отстранување на штетните хемикалии кои ги произведува нашето тело кога сме вознемирени,  помага и за намалување на психолошкиот стрес.

cajПодготовка:

Коренот од ѓумбир се мие и се лупи.

се ренда

Попарете го со половина литар врела вода и оставете да отстои 15 минути.

се процедува и се додаваат неколку кришки лимон.

Владимир Мисаков

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top