Home / бабини рецепти / Лек за цисти на матката

Лек за цисти на матката

Состојки:

Мед 1 килограм

Чуваркуќа 500 грама

med cuvarkukja

Листовите од чувар куќата сомелете ги и процедите. Вп добиениот сок додадете мед да добиете гхомогена смеса.

Оставете да одстои 7 дена на топло пред да почнете да го употребувате.

Јадете по една лажичка, на гладно. Најдобро е доколку можете да го ускладите конзумирањето така што 2 часа по земената лажичка да не внесувате храна.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top