Free songs
Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Универзален лек со семки од тиква и ориз

Универзален лек со семки од тиква и ориз

200 грама суво семе од тиква

tikva oriz200 грама ориз.

Сомелете ги заедно и измешајте ги со 200 грама мед, 200 грама чисто маслиново масло.

Од смесата се зема по една мала лажичка 3 пати на ден пред јадење.

за превенција на срцеви заболувања.

Valerija Kjorbaslieva

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss