Free songs
Home / бабини рецепти / Лековита смеса против машки стерилитет

Лековита смеса против машки стерилитет

spermatozoidiСтавете во тегла 200 грама мед и додајте чаша коњак, сок од три лимони и 3 свежи жолчки.

С` добро измешајте. Добро затворената тегла чувајте ја во ладилник.

Пијте по една лажица од течноста половина час пред јадење, три пати дневно.

Секогаш, пред консумација, добро промешајте ја смесата со дрвена лажица.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top