Free songs
Home / природен лек (page 5)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Бела Имела – помага и против ракот

Бела Имела – помага и против ракот

Во новите клинички испитувања спроведени во Србија на 220 пациенти, покажало дека екстрактот од бела имела двојно го зголемува времето на преживување на пациентите заболени од рак на панкреасот. Резултатите се добиени кај пациенти кои имаат напредна форма на рак ...

Read More »

ЧУДО ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

ЧУДО ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

Сок од млада зелена пченица прва го промовираше д-р Ен Вигмор, Д-р Ана Вигмор има направено бројни студии за лековити својства на сок од зелена пченица. На  возраст од 82 години д-р Ен немала нитуе едно бело влакно на главата. Тоа беше толку неверојатно што нејзините ученици ...

Read More »

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Урмите имаат голема нутритивна и здравствена вредност, поради што луѓето ги сметаат за најздраво овоше во светот, Тие се голем извор на природни влакна кои се неопходни за работата на цревата. Шеќерот од ова овошје е совршена алтернатива за обичниот ...

Read More »

Кинески еликсир за имунитет кој ќе ве спаси од настинки и грип

Кинески еликсир за имунитет кој ќе ве спаси од настинки и грип

Во кинеската народна медицина циметот има посебно место и се смета за една од најдобрите состојки од природата, особено кога се работи за настинките и гриповите. Вообичаено се употребува во комбинација со чај и свеж ѓумбир. Помага за да се ...

Read More »

Дознајте зошто најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички секој ден

Дознајте зошто најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички секој ден

Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Ако сте љубител на кисели краставички, имаме одлични ...

Read More »

Опаѓање на косата – еве како да го спречите со лекови од дома

Опаѓање на косата – еве како да го спречите со лекови од дома

Просечниот раст на косата е околу 1.2 цм на месец, а растењето се забрзува кај жените помеѓу петнаесет и триесет години.. Најважната причина за опаѓање на косата и несоодветната исхрана. Дури и делумен недостаток од некоја хранлива компонента може да ...

Read More »

1 билка, 1.000 лековити својства

1 билка, 1.000 лековити својства

Копривата ефикасно ја прочистува крвта, ги спречува воспаленијата и поттикнува исфрлање на штетните материи и камен од бубрезите. Младите листови според вкусот потсетуваат на спанаќот, но содржат петпати повеќе калциум и шестпати повеќе витамин Ц. Ова растение се употребува многу ...

Read More »

После ова ноктите повеќе нема да ви се кршат

После ова ноктите повеќе нема да ви се кршат

Ако сакате вашите нокти да престанат да се кршат, да бидат цврсти, сјајни и зрави, употребете една од следните методи: Исечете еден лимон на две половини. Ставете ги прстите во внатрешноста на плодот. Ноктите треба да отстојат 10 минути. После ...

Read More »

Видео: Како најдобро да го искористите калциумот од лушпите од јајца

Видео: Како најдобро да го искористите калциумот од лушпите од јајца

Јајцата се исклучително хранливи, тоа го знаеме сите. Во нивниот состав тие изобилуваат со витамини, меѓу кои во најголем процент ги има витамините А и Б12. Нивниот минерален состав исто така претставува вистинско богатство. Јајцата се исклучително богати со цинк ...

Read More »

Ослободете се од болките во нозете буквално преку ноќ!

Ослободете се од болките во нозете буквално преку ноќ!

Многу од нас имаат проблем со болки во нозете, кој поради неправилно седење, кој поради физичка активност. Еве како да се ослободите од истите буквално преку ноќ. Ако и вие често имате болки во нозете, што денес е чест случај ...

Read More »
Scroll To Top