Free songs
Home / природен лек (page 33)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

ЛОВОР ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ВАРЕЊЕ, АКНИ, ЗАБИ

ЛОВОР ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ВАРЕЊЕ, АКНИ, ЗАБИ

Најчесто го ставаат во јадења затоа што така пишува во рецептот. Но, никој не се жали бидејќи освен аромата, тој го подобрува варењето и помага во исфрлање на насобраните гасови во цревата. Понекогаш се користи и како средство за искашлување ...

Read More »

Бабини а ефикасни рецепти за слабеење

Бабини а ефикасни рецепти за слабеење

Во чаша вода ставете една лажичка мед и исцедете парче лимон. Се добро измешајте и испијте полека во мали голтки. Оваа напивка ќе направи следниот оброк да го одложите за цел час. – “Прпл реин” – две главички цвекло со ...

Read More »

Со само една голтка исчистете го црниот дроб

Со само една голтка исчистете го црниот дроб

Црниот дроб има улога на фабрика за крв во нашето тело и е најважен за добрата состојба на телото. Ја чисти крвта и ги отстранува сите отрови од телото. Најдобро за здравјето на црниот дроб е нејзиното секојдневно чистење. Секое ...

Read More »

Ако се прејадовте празнициве – овие чаеви помагаат

Ако се прејадовте празнициве – овие чаеви помагаат

Постојат многу начини за детоксикација на организмот – ова се чаевите кои ќе ви помогнат да ја вратите енергијата, да го подобрите метаболизмот и да го зајакнете имунитетот. Ѓумбир Овој корен е вистински еликсир за желудникот. Освен што од минатото ...

Read More »

Суво овошје мора да се јаде во зима – еве зошто Е НЕОПХОДНО!!

Суво овошје мора да се јаде во зима – еве зошто Е НЕОПХОДНО!!

Тоа е совршен “греач” на организмот и обезбедува дополнителна енергија па треба да се консумира особено во зима. Со оглед на тоа дека овој извор на енергија многу брзо стигнува до крвотокот, посебно се препорачува на спортистите после напорниот тренинг. ...

Read More »

Жените МОРА да јадат цимет – еве зошто

Жените МОРА да јадат цимет – еве зошто

Студија спроведена на Универзитетот Колумбија во Њујорк, доаѓа до заклучок дека жените со полицистични јајници, кои го конзумирале овој зачин секој ден, го урамнотежиле менструалниот циклус во рок од шест месеци, за разлика од оние кои земале пласибо. Некои од ...

Read More »

Лушпата од јајца – лек за гастритис, чир, чистење на крвта

Лушпата од јајца – лек за гастритис, чир, чистење на крвта

Калциумот има бројни важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и спречува остеопороза, калциумот ја нормализира работата на нервите и мускулите, ја регулира работата на срцето, оневозможува згрутчување на крвта и поттикнува добар сон. Исто така, ...

Read More »

Домашен лек против лузни

Домашен лек против лузни

¼ лажичка Витамин Е масло ½ лажичка Розова вода 1 голема лажица природна глина подготовка: Измешајте ги сите состојки додека не добиете паста. Нанесете врз лузните и останете така 30-60 минути. Измијте се со млака вода. Повторувајте го ова секој ...

Read More »

Ги апсорбира токсините од телото, ги лекува раните, ја чисти кожата …

Ги апсорбира токсините од телото, ги лекува раните, ја чисти кожата …

Кога се пие, го чисти телото на отрови, а со тоа го зголемува имунитетот, а еве за што уште се користи. Глината е еден од најмоќните прочистувачи на организмот. Таа има огромна моќ на апсорција. Неверојатно ефикасно ги апсорбира токсините ...

Read More »
Scroll To Top