Home / природен лек / Домашен лек против лузни

Домашен лек против лузни

luzni¼ лажичка Витамин Е масло

½ лажичка Розова вода

1 голема лажица природна глина

подготовка:

Измешајте ги сите состојки додека не добиете паста.

Нанесете врз лузните и останете така 30-60 минути.

Измијте се со млака вода. Повторувајте го ова секој ден, додека белегот не избледи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top