Free songs
Home / природен лек (page 30)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Домашен лек против лузни

Домашен лек против лузни

¼ лажичка Витамин Е масло ½ лажичка Розова вода 1 голема лажица природна глина подготовка: Измешајте ги сите состојки додека не добиете паста. Нанесете врз лузните и останете така 30-60 минути. Измијте се со млака вода. Повторувајте го ова секој ...

Read More »

Ги апсорбира токсините од телото, ги лекува раните, ја чисти кожата …

Ги апсорбира токсините од телото, ги лекува раните, ја чисти кожата …

Кога се пие, го чисти телото на отрови, а со тоа го зголемува имунитетот, а еве за што уште се користи. Глината е еден од најмоќните прочистувачи на организмот. Таа има огромна моќ на апсорција. Неверојатно ефикасно ги апсорбира токсините ...

Read More »

Магдоносот лечи куп болести – еве за што е лековит

Магдоносот лечи куп болести – еве за што е лековит

Магдоносот е позната билка која е редовна на македонската трпеза, но е и растение со одлични својства за вашето здравје. Познат е како едно од растенијата со уникатни антиоксидантни својства и многу други бенефиции. Ова мало темно-зелено растение кое го ...

Read More »

Лек за сите болести на белите дробови – сируп од тегавец

Лек за сите болести на белите дробови – сируп од тегавец

Сеедно е дали сирупот од тегавец е направен од машкиот или женскиот тегавец, и во двата случаи делува исто Тегавецот (Plantago major и Plantago minor) е скапоцено лековито растение неправедно запоставено и чие време допрва доаѓа. Иако со децении постои ...

Read More »

Правете го ова на две недели и лицето ќе ви биде совршено чисто

Правете го ова на две недели и лицето ќе ви биде совршено чисто

Кожата на лицето речиси невозможно е совршено да се очисти со препаратите за чистење и миење, ама затоа пак тука е парењето лице, прастара метода на нега на која речиси потполно заборавивме. Руската водителка на МТВ Anita Bhoumik не потсети на ...

Read More »

Чај од ѓумбир и портокали против ракот на бели дробови

Чај од ѓумбир и портокали против ракот на бели дробови

Ракот на белите дробови е водечка причина за смрт од малигните заболувања во светск ирамки. Експерти советуваат – ако веќе не можете да ги откажете цигарите  кои се лоша и штетна навика, постои храна која може да го намали ризикот ...

Read More »

10 брзи начини да ја убиете главоболката без лекови

10 брзи начини да ја убиете главоболката без лекови

Овие совети можат да ви бидат од корист за оние кои се будат со страшни главоболки. 1. Користете ладен облог Тоа би можело да биде првата и наједноставна работа која можете да ја направите за да си ги олесните главоболките. ...

Read More »

Ако претерате со алкохол – лек за мамурлак

Ако претерате со алкохол – лек за мамурлак

Вода, вода и – вода! Една од најважните причини поради која ви е тешко во утрото после пиење, е дехидрацијата. Значи на организмот му недостасува вода и треба под итно да се надополни! Колку порано ќе почнете да пиете вода, ...

Read More »

Ова се 10 најздрави намирници на светот – рецепти како да ги користите

Ова се 10 најздрави намирници на светот – рецепти како да ги користите

1. Печурки Овој вкусен намирник со мало количество на калории е одлична замена за црвено месо. Тие го регулираат нивото на естроген кај жените и штити од рак. Брз рецепт: Насечете ги печурките на парчиња и пржете во маслиново масло, додадете ...

Read More »

Чаевите можат да ве исчистат од загадениот воздух – еве што да пиете

Чаевите можат да ве исчистат од загадениот воздух – еве што да пиете

Честичките од загадениот воздух влегуваат во крвта на човекот и влијаат многу лошо, без оглед дали органски или неоргански, а детоксикација не доаѓа предвид. Ефектите се различни – оние честички што настануваат од согорување и се од органско потекло ги ...

Read More »
Scroll To Top