Free songs
Home / бабини рецепти (page 48)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Натопете ги нозете во јогурт , ќе ги снема габичните инфекци од стапалата

Натопете ги нозете во јогурт , ќе ги снема габичните инфекци од стапалата

За борба противгабичните инфекции на ноктите на нозете може да искористите многу едноставен начин. Натопете ги во јогурт ! Обичниот јогурт кој соджи живи бактерии acidophilus е одличен лек против бактериите на стапалата, оние кои се развиваат меѓу прстите и ...

Read More »

Сок направен дома лекува опасни тумори и рак – докажале научниците

Сок направен дома лекува опасни тумори и рак – докажале научниците

Луѓето кои имаат 75 килограми треба да земаат шест грама од овој прав. Слична доза од 4.8 грама прав од смрзнат сок се користела во склоп на неодамнешната студија. Имено, три месеци правот им го давале на заболените од метаболички ...

Read More »

Совети од баба – изгорен јазик, изгореници од пегла, запушен нос…

Совети од баба – изгорен јазик, изгореници од пегла, запушен нос…

Опекотините од пегла често се случуваат во домот, не само на оние кои ја користат пеглата туку и на оние кои случајно ќе ја допрат. Баба советува:  Исечете компир на половина, тријте го местото и држете додека печењето не помине. ...

Read More »

Овој руски народен лек за 12 дена лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези, главоболка

Овој руски народен лек за 12 дена лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези, главоболка

Овој Руски народен лек се верува дека за 12 дена лечи: грип и ангина, третира упорни главоболки, астма, туберкулоза, болести на белите дробови, болести на дебелото црево, воспаление на крвните садови, гихт, болести на срцето, висок крвен притисок, бубрежни заболувања и ...

Read More »

12 начини да се ослободите од гасот и подуеноста

12 начини да се ослободите од гасот и подуеноста

Овој текст е за нешто за што ретко кој отворено зборува- гас, надуеност, ветер, прдење, пувешка, како сакате речете го секој од овие зборови се однесуваат на истата непријатна ситуација која секогаш се појавува во најлошото време, во тивка соба ...

Read More »

Природни лекови кои се користат низ светот

Природни лекови кои се користат низ светот

Секое место на Земјата има некое свое верување и традиции кои се уникатни само за тоа место. Еве ја листата на 15 природни лекови кои се користат низ целиот свет и кои ја намалуваат болката, го зајакнува имунитетот и го ...

Read More »

Кој е лекот за киселини во желудник?

Кој е лекот за киселини во желудник?

Киселините се едни од честите непријатели на желудникот. Постојат голем број лекарства кои докторот ќе ви ги препише со цел да се заштитите од киселините, но сепак постои еден единствен природен лек за нив. Киселините знаат да го разјадуваат желудникот ...

Read More »

Чај за лечење Хепатитис ( жолтица ) кај деца

Чај за лечење Хепатитис ( жолтица ) кај деца

За да се одреди кој тип на вирус ја предизвикува болеста (тоа е многу важно) потребно е серумско испитување (анализа на крв за да се откријат антитела, кои се создаваат во организмот како резултат на инфекции). Покрај тоа можно е ...

Read More »

Чудотворна лековита домашна ракија со билки

Чудотворна лековита домашна ракија со билки

Лековитиот пијалок помага при настинка, болки во стомакот, аритмија, главоболка и што ли уште не. Лековитата ракија може да ја направи секој сам во домашни услови. Во рецептата се користат повеќе билки или лековити треви при што условот е тие ...

Read More »
Scroll To Top