Free songs
Home / бабини рецепти / Бабин рецепт за лекување на воспаление на јајниците

Бабин рецепт за лекување на воспаление на јајниците

Воспалението на јајниците носи со себе со отежнато мокрење, тапа болка во пределот на еден или двата јајника, слабост и надуеност на стомакот, крварење и зголемена температура.

sirup-koprivaaЛекување на воспалението на јајниците со облоги од коприва и јаболков оцет.

  • Исецкајте ги свежите листови и врвови од коприва и добро истолчете ги.
  • Испрскајте ги со јаболков оцет.
  • Завиткајте ги во повќе слоеви од газа и во текот на ноќта држете ги на долниот дел од стомакот.
  • Повторувајте ја процедурата два до три пати во текот на неделата.
Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss