Home / бабини рецепти / Бабин рецепт за лекување на воспаление на јајниците

Бабин рецепт за лекување на воспаление на јајниците

Воспалението на јајниците носи со себе со отежнато мокрење, тапа болка во пределот на еден или двата јајника, слабост и надуеност на стомакот, крварење и зголемена температура.

sirup-koprivaaЛекување на воспалението на јајниците со облоги од коприва и јаболков оцет.

  • Исецкајте ги свежите листови и врвови од коприва и добро истолчете ги.
  • Испрскајте ги со јаболков оцет.
  • Завиткајте ги во повќе слоеви од газа и во текот на ноќта држете ги на долниот дел од стомакот.
  • Повторувајте ја процедурата два до три пати во текот на неделата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top