Free songs
Home / 2016 / August (page 5)

Monthly Archives: August 2016

ДОНИРАЈТЕ: Еве што им е најпотребно на поплавените

ДОНИРАЈТЕ: Еве што им е најпотребно на поплавените

Бидете хумани, покажете ја човечноста на дело за што поскорешно санирање на последиците од поплавите се неопходни финансиски средства. И Вие можете да се вклучите во помошта преку следниве телефони и жиро сметка Конзервирана храна, бебешка храна и пелени, вода ...

Read More »

На овие локации можете да донирате – Пунктови за донации низ цело Скопје

На овие локации можете да донирате – Пунктови за донации низ цело Скопје

Сите граѓани кои сакаат да донираат храна, вода, средства за хигиена, свеќи, гумени чизми, ќебиња истото може да го сторат на повеќе пунктови кои се отворени во Скопје. Мапирани се и пунктовите каде оние кои имаат потреба може да побараат ...

Read More »

Кога удира гром ова никако не смеете да го правите!

Кога удира гром ова никако не смеете да го правите!

Најчестото прашање меѓу граѓаните е што да правиме кога ќе почне да грми. Еве неколку совети од метеоролозите вредни злато: – Ако сте на отворено, никако не легнувајте на земја. Подобро е да клекнете со главата меѓу колената, во оваа ...

Read More »

Доколку ви е потребна помош јавете се на 195

Доколку ви е потребна помош јавете се на 195

Доколку ви е потребна помош и поддршка за справување со поплавите од невремето кое го зафати скопскиот регион обратете се на телефонскиот број 195, отворен телефонски број на Центарот за управување со кризи. Надлежните информираа дека сите екипи се на ...

Read More »

ВАЖНИ СОВЕТИ: Што да правите во случај на невреме и поплави

ВАЖНИ СОВЕТИ: Што да правите во случај на невреме и поплави

Поради најавите за нови обилни врнежи од дожд во наредните денови, совети како да си помогнете и што да правите доколку ве фати невреме. Најважното нешто во случај на поплава е да го заштитите сопствениот живот и животите на Вашите ...

Read More »

Како да возите за време на поплава?

Како да возите за време на поплава?

Како да реагирме за време на ваква елементарна непогода и кои чекори треба да се преземат со цел да се избегнат опасностите? Додека голем дел од автомобилите ќе успеат да ги преминат големите поплави сепак постои ризик. Освен електричната енергија, ...

Read More »

Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе

Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе

Ако имате непријател мирис на рацете, истријте се со малку талог и сè ќе исчезне. Ако имате гребаници на мебелот дома, тогаш ставете талог на местото кое е оштетено заедно со паста за полирање. Со талогот кој може да се ...

Read More »

10 знаци – предупредувачи за рак

10 знаци – предупредувачи за рак

Ако почувствувате грутка, тоа не смее да се игнорира, дури и ако имате нормална мамографија, предупредува д-р. Каролин Руновиц која и самата го преболела ракот на дојката ракот на дојката. Внимавајте се, ако брадавици почна да лупат, бидејќи тоа може ...

Read More »

Откриен виновникот за седум видови рак, а сите често го земаме

Откриен виновникот за седум видови рак, а сите често го земаме

Алкохолот директно предизвикува најмалку седум видови карцином, а опасен е дури и за луѓето кои ужиуваат во мали или умерени количини. Алкохолот директно предизвикува најмалку седум видови карцином, а опасен е дури и за луѓето кои уживаат во мали или ...

Read More »

Ова растение им помага на девојките – еве како

Ова растение им помага на девојките – еве како

Дома сите имаме цвеќиња и билки, но меѓу нив постојат такви кои кријат тајна за здравје и среќа. Една од овие приказни за растенија кои ги имаме, но не знаеме колку се важни е токму Spatifilum, за кое се верува ...

Read More »
Scroll To Top