Home / аларм / Доколку ви е потребна помош јавете се на 195

Доколку ви е потребна помош јавете се на 195

Доколку ви е потребна помош и поддршка за справување со поплавите од невремето кое го зафати скопскиот регион обратете се на телефонскиот број 195, отворен телефонски број на Центарот за управување со кризи.

Надлежните информираа дека сите екипи се на терен и им се помага на граѓаните со сите расположливи средства.brza pomos poplava

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top