Free songs
Home / 2016 / March (page 3)

Monthly Archives: March 2016

Дали знаете дека во цревата може да имате наталожено дури 15 килограми отрови?

Дали знаете дека во цревата може да имате наталожено дури 15 килограми отрови?

За лекување од многу болести доволно е да ги исчистите цревата од слузта, фекалните наслаги и други паразити. За 70 години живот низ нашите црева минуваат 100 тона храна и 40.000 литри течност, што доведува до заклучок дека во стомакот ...

Read More »

Со масажа на стопалата намалете ги болките во грбот

Со масажа на стопалата намалете ги болките во грбот

Дали сте знаеле дека со масажа на стопалата можете да ги намалите болките во ’рбетот? Ова истражување докажува дека било кој вид на масажа може да ги намали болките во грброт, додека масажата на специфичните делови на телото поврзани со ...

Read More »

Сода, Оцет, Варени лушпи од ореви – за кариес

Сода, Оцет, Варени лушпи од ореви – за кариес

Орев и вода: Земете 30 грама мелени лушпи од ореви и сварете ги во вода. Натопете ја четката за заби во смесата и четкајте ги забите одредено време. Оваа постапка повторете је 2-3 пати. Оцет: Земете оцет, најдобро ако сте ...

Read More »

Имате над 30 години? Ова МОРА да го направите!

Имате над 30 години? Ова МОРА да го направите!

Колку што сме постари, можностите за разни здравствени проблеми сè повеќе се зголемува. Поради тоа стручњаците препорачуваат секоја година да се направи еден систематски преглед или барем овие четири важни анализи. Крвен притисок Високиот крвен притисок не се наречува „тивок ...

Read More »

Алтернативни лекови против рак

Алтернативни лекови против рак

На интернет можат да се прочитаат најразлични природни лекови против ракот. Глуварчето, содата бикарбона, витаминот Б 17, се само дел од алтернативните лекови кои се препорачуваат во борбата против оваа смртоносна болест. Стручните лица предупредуваат дека не треба да им ...

Read More »

Овој зачин е единствен признат дека помага во лекување рак на дебелото црево

Овој зачин е единствен признат дека помага во лекување рак на дебелото црево

Единствено нешто од храна што е одобрено за превенција на колоректален карцином е состојката наречена куркумин (екстракт од коренот на куркума лонга) National Cancer Institute го има објавено во 2002 г. Во тек се над 20.000 клинички испитувања, повеќе во ...

Read More »

Дали семките од кајсија може да ве спасат од рак? – приказната за витаминот Б17

Дали семките од кајсија може да ве спасат од рак? – приказната за витаминот Б17

Семките од кајсија кои обично ги фрламе, а според угледни светски лекарски имиња, содржат витална состојка – витамин Б17, кој може да нè заштити од најопаката болест на денешницата – ракот. Американскиот биохемичар Ернест Т. Кребс во средината на минатиот ...

Read More »

Ефикасен сируп за искашлување од рузмарин

Ефикасен сируп за искашлување од рузмарин

Состојки 3гранки рузмарин 3 лимони 250гр шеќер 1л вода Подготовка Лимонот се мие и се потопува во вода во која има 1 лажица сол и 1лажица сода бикарбона. Така одстојува 24 часа, а потоа убаво се мие. Во 1 литар ...

Read More »

За здрав живот доволни ви се само 60 секунди

За здрав живот доволни ви се само 60 секунди

Во забрзаниот свет во кој живееме секоја минута е драгоцена и овие совети сигурно добро ќе ви дојдат. Обрнете внимание на 25 едноставни трикови кои можете да ги направите само за 60 секунди. 1. Чистете ги забите со конец – ...

Read More »

Руска хит метода за здравје и подмладување – која им е достапна на сите

Руска хит метода за здравје и подмладување – која им е достапна на сите

Брзото подмладување на клетките може да го постигнете со стимулирање на лачењето на желудечните сокови.Оваа навистина едноставна метода којашто ја препорачуваат руските лекари му помага на организмот да ги замени старите и оштетени клетки со нови. Се работи за клетки ...

Read More »
Scroll To Top