Free songs
Home / 2015 / March (page 10)

Monthly Archives: March 2015

Домашен лек – капки за опуштени вени

Домашен лек – капки за опуштени вени

Состојки 100 гр сув невен 100 гр жолт кантарион 100 гр мајчина душица 100 гр рузмарин 100 гр семе од коприва 1 литар ракија Подготовка Ова го пишувам како помош за сите оние кои имаат проблем со циркулација на крвта. ...

Read More »

Домашен рецепт за симнување на висока температура

Домашен рецепт за симнување на висока температура

Состојки: 20 диви краставички (Ecballium elaterium) или поинаку наречена краставица која експлодира – Кога е зрело, тоа експлозивно прска течност во која се наоѓа неговото семе. 2 табли аналгин 1,5 л домашна ракија 10 грама ментол кристали – ги има во секоја аптека ...

Read More »

ВИДЕО: Вака вашиот имунитет без милост ги убива паразитите!

ВИДЕО: Вака вашиот имунитет без милост ги убива паразитите!

Она што ќе го погледнете во продолжени е одбрамбената акција на имунолошкиот систем кога се соочува со опасен напаѓач-паразит. Во оваа акција учествуваат илјадници бели крвни зрнца, на кои им се потребни сè на сè само неколку секунди за буквално ...

Read More »

Неверојатно успешен – Природен мелем против стрии

Неверојатно успешен – Природен мелем против стрии

Изматете 3 жолчки од јајца кои пред тоа не смеат да бидат чувани во фрижидер. Со постојано мешање со пластична лажичка додадете 2 супени лажици масло од кантарион, супена лажица масло од шафран (шафриника), пет капки лимонов сок и три ...

Read More »

Домашна маст од 3 состојки за враснат нокт и гливици

Домашна маст од 3 состојки за враснат нокт и гливици

1 лажица брашно 1 лажица шеќер во прав 1 лажица кантарионово масло Измешајте да добиете хомогена смеса На гливични заболувања се става на чисто место и се прекрива со газа да стои во текот на ноќта – 3 дена се ...

Read More »

Природни лекови за циркулација – сами направете

Природни лекови за циркулација – сами направете

Неколку природни лекови ја подобруваат циркулацијата, а со тоа влијаат и на вкупното здравје. Сувиот екстракт од полодот „Aesculus hippocastanum“ ( див костен ), од одамна познат и ценет по лековитото дејство. Сувиот екстракт содржи многу лековити супстанции ( флавоноиди, ...

Read More »

Сокриени употреби на медот – лек за модрици, мамурлук …

Сокриени употреби на медот – лек за модрици, мамурлук …

Лек против мамурлук Медот функционира како природен тоник кои ви овозможува многу брзо да се решите од мамурлукот. Само растворете две лажички мед во чаша вода и испијте го наутро. Лечи модрици и исекотини Потребно е само на раната да ...

Read More »

Луѓе кои се отпорни на маларија, ХИВ и имаат супер густи коски

Луѓе кои се отпорни на маларија, ХИВ и имаат супер густи коски

Генетскиот материјал кој го носиме со себе не разликува од другите луѓе кога станува збор за бојата на косата или на очите. Но, меѓу нас постојат луѓе кои благодарение на одредените мутации на ДНК имаа способности кои другите луѓе ги ...

Read More »

Лек од домашно вино против чир на желудникот

Лек од домашно вино против чир на желудникот

10 лажици листови и корен од коприва, 1 лажица пелин 1 лажица смрекини бобинки. Оваа мешавина се става во 1 литар домашно квалитетно црвено вино да отстои 12 часа. Потоа се додаваат 3-4 лажици домашен мед и се вари околу ...

Read More »

Семките од грозје се поефикасни од хемотерапија?

Семките од грозје се поефикасни од хемотерапија?

Хемотерапијата во однос на биоактивните состојки на екстрaктот од семките на грозјето (ГСЕ) изгледа како архаичен облик на лекување, особено ако се земе во предвид фактот дека хемотерапијата и зрачењето можат да предизвикаат ремисија на ракот кој е 10 пати ...

Read More »
Scroll To Top