Home / бабини рецепти / Домашна маст од 3 состојки за враснат нокт и гливици

Домашна маст од 3 состојки за враснат нокт и гливици

1 лажица брашно

1 лажица шеќер во прав

1 лажица кантарионово масло

mastИзмешајте да добиете хомогена смеса

На гливични заболувања се става на чисто место и се прекрива со газа да стои во текот на ноќта – 3 дена се довлни

За зараснат ноќт потребно е поупорно нанесување

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top