Home / аларм / ВИДЕО: Вака вашиот имунитет без милост ги убива паразитите!

ВИДЕО: Вака вашиот имунитет без милост ги убива паразитите!

parazitОна што ќе го погледнете во продолжени е одбрамбената акција на имунолошкиот систем кога се соочува со опасен напаѓач-паразит.

Во оваа акција учествуваат илјадници бели крвни зрнца, на кои им се потребни сè на сè само неколку секунди за буквално да го уништат натрапникот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top