Free songs
Home / бабини рецепти / Лек од домашно вино против чир на желудникот

Лек од домашно вино против чир на желудникот

10 лажици листови и корен од коприва,

gastric-stomach-ulcers-3452001 лажица пелин

1 лажица смрекини бобинки.

Оваа мешавина се става во 1 литар домашно квалитетно црвено вино да отстои 12 часа. Потоа се додаваат 3-4 лажици домашен мед и се вари околу половина час. Се чува во затворен сад додека не се олади.

Се конзумира пред јадење по една супена лажица.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss