Home / бабини рецепти / За само 24 часа – Ослободете се од херпесот и акните по придоден пат

За само 24 часа – Ослободете се од херпесот и акните по придоден пат

Доколку имате проблем со херпес или акни, ние го имаме лекот кој на природен начин за 12 часа ќе ви помогне да се ослободите од нив.

herpes11Земете едно чешне лук, ситно исечкајте го и ставете го директно на херпесот. Оставете да стои 10 минути, потоа измијте се со топла вода.

Оваа постапка повторете ја 5 пати.

За 12 часа херпесот ќе исчезне, а ако се работи за поголема инфекција тогаш постапката повторете ја и другиот ден.

Лукот ја зголемува одбранбената способност на организмот, а богат е и со многу витамини па се смета за природен антибиотик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top