Free songs
Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / За исфрлување вишок течности од телото и подобар метаболизам

За исфрлување вишок течности од телото и подобар метаболизам

Исечете на кришки едно јаболко, додадете едно стапче цимет (или една лажица цимет во прав) и прелејте ги со 1,5-2 литри изладена превриена вода.

jabolko i cimet voda

Оставете ги во фрижидер 1-2 часа.

Пијте во текот на денот.

Комбинацијата од јаболко и цимет го подобрува метаболизмот, ја намалува тежината и го повлекува вишокот на течности од организмот.

Благица Сотировска – Кисела Вода, Скопје

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss