Home / бабини рецепти / Варен компир за враќање на бојата на седите влакна

Варен компир за враќање на бојата на седите влакна

Многу состојки од вашиот фрижидер може да ви помогнат во борбата со стареењето и проблемите кои ги носат годините.

kompirАвокадото се грижи за младешкиот изглед на кожата. Затоа ставајте маска од испасирано авокадо. Тоа ги содржи сите потребни минерали и витамини, кои ќе го задржат младешкиот изглед на кожата.

Што се однесува пак на седите влакна, и за нив има решение. Велат дека водата во која се вари компирот може да ви помогне да ја вратите бојата на влакното. Редовно мијте ја косата со вода во која сте вареле компири и очекувајте го резултатот.

Боза.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top