Home / бабини рецепти / Трик кој им помогнал на многумина да се одвикнат од цигари

Трик кој им помогнал на многумина да се одвикнат од цигари

Свесни сте дека пушењето е штетно по вашето здравје и дека тоа е навика која кога тогаш мора да ја исфрлите од животот. Трикот е многу едноставен и им помогнал на многумина да се откажат.

cigariЗемете една лажица сода бикарбона и сипете во чаша вода. Промешајте, така да сосема се растопи содата. Овој напиток пијте го 2 пати деневно, првата недела, а доколку не престанете по првата недела, продолжете да го пиете напитокот и следната недела по една дневно.

Можете и да ја испирате устата со напитокот секој пат кога ќе почувствувате потреба за цигара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top