Home / природен лек / Лек за штитна жлезда

Лек за штитна жлезда

Ова е неверојатен руски лек кој се прави само од две состојки, а при тоа е многу користен за да се излечи целосно штитната жлезда.

sisarkiНа пролет, наберете 15 млади борови шишарки и измелете ги колку што можете поситно. Прелијте ги со 50ml вотка или домашна ракијаи во покриена тегла оставете ги да отстојат 10 дена. После тоа прецедете ја течноста. Пијте по 5 капки три пати на ден во период од 3 недели.

После овој третман Вие ќе му бидете благодарни на ова растение за неговите лековити својства!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top