Home / бабини рецепти / Стар тибетски лек – експресно симнете го холестеролот и триглицеридите

Стар тибетски лек – експресно симнете го холестеролот и триглицеридите

За намалување и отстранување на холестерол и триглицеридите , како и наслагите од крвните садови. Овој рецепт го најде медицински тим на УНЕСКО во 1971 година. , Во древен Тибетски манастир. Тоа беше испишано на глина печена табличка.

holesterolсостојки
1 кг лимон
300 г лук

подготовка
1 во процесор се мелат  лук и лимон со се кората, само претходно добро измиени.
2 Потоа, 1,5 л вода ставете да зоврие.
4 Кога водата е зоварена внимателно додадете ја мешавината од лук и лимон.
5 мешавината нека врие 15 минути ни минута повеќе, на тивок оган во полупоклопен сад.
6 оставете да се излади.
7 Изладената смеса ставете ја во стаклена тегла и се консумира .

Се јаде секој ден на празен стомак на 0,5 дл. После тоа, бидете сигурни дека нема да јадете ништо 2 часа. Имате доволно за  околу 25 дена. Кога ќе ја завршите дозата, правете пауза 10 дена, а потоа се повторува истата постапка.

Може да се  повтори неколку пати. Интересно е тоа што во оваа смеса лукот нема да мириса од вашата уста

Со користење постепено се ослободуваат крвните садови од масни наслаги, го подобрува метаболизмот , односно метаболизмот и еластичноста на крвните садови . Спречува срцев удар и ангина пекторис. спречува напукнување на крвните садови и крварење ( шлогирање ). Покрај тоа, го спречува создавањето на тумори, го подобрува видот

 

 

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top