Home / бабини рецепти / Со помош на овој едноставен природен лек спасете се од главоболката за час!

Со помош на овој едноставен природен лек спасете се од главоболката за час!

Во зима најчесто не „фаќа“ главоболка. Наместо земање на скапоцени лекови, кои го намалуваат природниот имунитет на организмот, земете го ова природно средство кое лесно да се применува.

med limonПодготвка:

Во една тегла ставете парчиња лимон, мед и ѓубир, кој исто така е насечен на парчиња. Затворете ја теглата и ставете ја во ладилник каде ќе се формира желе.

Употреба:

Земете една лажица од желето, ставете ја во чаша и прелијте ја со врела вода. Чајот е готов. Оваа смеса во ладилник може да ја држите 2-3 месеци. Испробајте го овој едноствен, а сепак ефикасен лек против главоболка.

Faktor.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top