Home / природен лек / Само неколку капки кечап дневно – ќе ви го контролира холестеролот

Само неколку капки кечап дневно – ќе ви го контролира холестеролот

Domaći-kečapСамо неколку капки ќечап со појадокот и ручекот како и 2 часи сок од патлиџан на ден знатно ќе го намали нивото на лош холестерол во крвта, тврдат научници од финскиот универзитет Оуло.

Во истражувањето доброволците кои во тек на 3 недели ги конзумирале овие намирници холестеролот се симнал на 6 насто а липопротеин познат како лош холестерол за 13 насто

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top