Home / бабини рецепти / Сами направете сок од краставица и мед за регулирање на крвниот притисок

Сами направете сок од краставица и мед за регулирање на крвниот притисок

Сокот од краставици, испиен на гладен стомак, е бесценето природно средство против запек, несоница и отоци по телото.

krastavica imed

А за да ги решите стомачните проблеми, секој ден пијте по една чаша свежо исцеден сок од краставици, засладен со мед ( најмногу 1 лажиче мед на една чаша сок).

Препорачливо е да ја испиете лековитата течност уште наутро на празен стомак. Но доколку немате можност тоа да го направите наутро, можете и пред ручек или вечера, повторно на гладно, или 20 минути пред јадење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top