Home / бабини рецепти / Рецепт за повеќе железо во крвта!

Рецепт за повеќе железо во крвта!

Најчестите симптоми кои што се јавуваат при недостиг на железо се:

  • krvna grupaМалаксаност и умор;
  • Вртоглавица или несвестица;
  • Опаѓање на косата;
  • Намалена концентрација;
  • Главоболки;
  • Кршливи нокти.
Рецепт
1/2 кг цвекло рендано
1/2 кг цеден лимон
1 лажица шеќер

Да одстои 24 часа и потоа да се процеди низ газа.Откако ќе се исцеди сокот се меша со 1/2 кг мед.
Не повеќе од 3 лажички на ден!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top