Home / бабини рецепти / Рецепт за нерви и за желудник

Рецепт за нерви и за желудник

За овој ефикасен чај, кој се препорачува дури и кај децата, ви треба :

Businessman holding his stomach in pain or indigestion– 1 лажица маточина;
– 2 лажици сушено нане;
– 1 лажица анасон;
– 1 лажица сушена лаванда;
– малку сладок корен;

Наведените состојќи ставете ги во тегла и додајте половина литар врела вода да отстои 50 минути, па потоа процедете го чајот.

Додадете мед по вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top