Free songs
Home / бабини рецепти / Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

За подготовка на овој лек ќе ви бидат потребни две тазе јајца, памук и фластер. Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење.

hanzaplast flasterОткако лушпите ќе се оладат, иситнете ги добро, а најдобро би било да направите од нив прав.

Правот од лушпи се чува во сув, стаклен сад што добро се затвора. Додадете обилно прав врс секоја брадавица, покријте со памук и залепете со фластер.

Фластерот треба да го носите 2-3 седмици, а еднаш на секои три дена се менува со нов.

Popara.mk

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss