Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Проверен народен лек за миоми и други женски проблеми

Проверен народен лек за миоми и други женски проблеми

Потребни состојки:

thumb.php*40 врвови од рузмарин

*1 литар домашно црно вино

Подготовка:

Земете домашно црвено вино без конзерванси и ставете го во шише со широко грло.

Во него потопете ги врвчињата од рузмарин (со 3-4см должина). Оставете ја течноста на темно да отстои неколку дена, времето не е прецизирано и почнете да пиете секое утро на празен стомак по една чаша за ракија 0,3децилитри без цедење на рузмаринот, околу еден месец.

Грета Мисакова – Неготино

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top