Free songs
Home / бабини рецепти / Природен лек за зголемена штитна жлезда

Природен лек за зголемена штитна жлезда

Во голема стаклена тегла, истурете по една чаша сок од морков, црна ротквица, цвекло, мед, во оваа смеса, додадете 1 литар вотка.

za stitna zlezdaСе меша добро и се остава да отстои во фрижидер 2 недели. Повремено се протресува содржината во теглата.

По 2 недели полека преточете ја течноста во друга тегла – така да талогот остане во првата тегла, а во новата тегла само бистар сок.

Се пијат по 30 грама  3 пати на ден 30 минути пред оброк. Се чува во фрижидер.
Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss