Home / бабини рецепти / Природен лек за темни подочници

Природен лек за темни подочници

Ако имате темни кругови под очите, ви препорачуваме едноставен природен лек за нивно отстранување.

Неколку листови од свежо нане ставете во блендер и додадете неколку капки на екстра девственото маслиново масло. Изблендајте и ставете  под очите пред спиење 30 минути.

podocnjaci1Третманот се применуваат неколку дена додека темните подочници не почнат да бледнеат.

За комплетно да ги отстраните мора да знаете дека темните кругови се знак кои вашето тело го испраќа дека неправилно внесувате на храна и токсини во телото и дека сте лишени од сон.

Треба да спиете најмалку 8 часа дневно, да пиете 2 или повеќе литри вода, и да се намали или запре конзумирањето  на цигари и алкохол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top