Home / бабини рецепти / Природен лек – се става во папокот а ги лекува грипот, стомачните болки …

Природен лек – се става во папокот а ги лекува грипот, стомачните болки …

kivanje nastinka gripОва е време кога лесно може да настинете или да добиете грип, стомачен вирус или кашлица, а за да го спречите тоа најчесто се „труете“ со најразлични лекови.

Се што ви е потребно е памук и 50 % алкохол. Памукот намокрете го алкохолот и ставете во папокот, а пота прекријте со фластер.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top