Home / бабини рецепти / Природен лек против кондиломи и брадавици од ХПВ

Природен лек против кондиломи и брадавици од ХПВ

Некои видови од човечкиот Папилома вирус познат како ХПВ создава брадавици и кондиломи. Овој домашен лек со јајца помага во нивно лечење.

jajce-belka-300x226Подготовка:

Скршете јајце – со памукче натопете од јајцето и намачкајте ги  брадавиците. Повторувајте ја процедурата 3 или 4 пати на ден.

За една недели брадавиците значително ќе се намалат, но не треба да престанете со лекувањето, додека не исчезнат во потполност. За тоа ќе биде потребно отприлика околу 3-4 недели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top