Home / природен лек / Домашен лек против Кандида

Домашен лек против Кандида

Кандидата е габичка која може да предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Се јавува често, но знае да биде тешка за искоренување.

Овој лек, кој можете сами едноставно да го подготвите дома, е мошне ефикасен во борбата против кандидијаза.

kandida lekПотребни состојки:
1 чаша јогурт
2 чешниња лук
1 морков
½ лажичка свеж ѓумбир
½ лажичка цимет

Подготовка:
Изрендајте ги морковот, лукот и ѓумбирот и додадете го во јогуртот. На сместата додате го циметот и оставете малку да отстои.

Се препорачува да се консумира еднаш дневнo

One comment

  1. pocitucan
    mi treba preparat za vospalenie na beli drobesniot bel drob ne funkcionira del e vospalen i ne se transportira kislorodot do drugite organi
    sovet i tretman ako mozete da daete
    pozdrav

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top