Home / бабини рецепти / Полен и Мед микс – Рецепт за експресно зајакнување на имунитетот

Полен и Мед микс – Рецепт за експресно зајакнување на имунитетот

Поленот содржи повеќе од 250 супстанци кои на вашето тело му се потребни за нормално да функционира. Дејството на поленот е вистински благодат за целиот организам.

polen-med-miks-01Тој успешно лечи многу болести, го зајакнува имунитетот, ја чисти крвта, го регенерира црниот дроб, им помага на болните од хепатитис, лечи хипертензија, го намалува нивото на холестерол и позитивно влијае на нервниот систем.

Дневната доза за еден возрасен човек е само една лажичка, а децата може да консумираат и половина. Едноставно навечер пред спиење во една чаша вода ставете мала лажичка полен. Оставете го вечерта, а наутро ставете неколку капки лимон и испијте го на празен стомак. Би било убаво да не јадете ништо во наредните 20 минути.

Исто така, можете да направите чудесна мешавина од полен и мед. Едноставно помешајте ги овие во пропорции 1:3 и консумирајте на празен стомак три пати дневно. Доволно е само една лажица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top