Home / бабини рецепти / Омекнете ја кожата на рацете за една минута!

Омекнете ја кожата на рацете за една минута!

Доколку и вие, како и поголемиот број на домаќинки заради обавување на домашните работи и честа употреба на хемикалии за чистење имате многу суви раце советот кој ќе го споделиме со вас ќе ви биде многу корисен.

Се што ќе ви биде потрбно е:

piling1– Шеќер и

– Маслиново масло

Во една рака ставете 1-2 лажици шеќер и еднаква количина маслиново масло па едноставно истријте ги рацете со оваа мешавина. Со прстите масирајте ги дланките да ги отстраните сите мртви келии од кожата.

На крајот рацете измијте ги под голем притисок на вода. По пилингот нанесете хидратантен крем.

Пилингот правете го неколку пати неделно.

Boza.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top