Home / природен лек / Oдвикнете се од пушење и тоа само со чај!

Oдвикнете се од пушење и тоа само со чај!

Познат руски лекар Др Антонина Шчипина ги советува своите пациенти како на лесен начин да се одвикнат од пушење и тоа само со чај.

caj-teglaЗемете еден прстофат иситнети суви лисја од боквица, ставете ги во тегла и прелијте ги со половина литар флаширана вода.

Поклопете го садот и оставете го да отстои два часа. Во текот на денот треба да се испие целата содржина од теглата. Така секојдневно подготвувајте го овој чај, три месеци, открива Др. Шчипина.

Според советите, со чајот можете исто така да џвакате и свежи листови, по што за многу кратко време ќе изгубите секаква желба за никотин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top