Напиток за долг живот

Состојки 
  • 8ac6e355cc18774522c244d7ec1748c9_header10 лимони
  • 10 чешњиња лук
  • 1 кг мед
Подготовка 
Исцедете го сокот од лимоните, згмечете го лукот и сето тоа помешајте го со 1 кг мед.
Ставете го во стаклени садови и оставете на темно и ладно место 8 дена.
Се јаде 2 пати дневно по една лажичка пред јадење.
Василка.Г

One comment

  1. hmm.kako mu e na covek pisano. dedo mi ova mnogu dolgo vreme go koristese, bese zdrav covek,ubavo se hranese,rabotese sekoj den privatno i od koga se penzionira..istava recepta ja primenuvase..ok ne vikam deka ne e ubavo,sve e toa ok,no kolku mu e pisano na covek.
    naednas se razbole od rak i pocina.od zdrav prav covek toa se desi…taka daaa..jas se izvinuvam 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top